Od niedawna kredyty na raty oferowane przez firmy pozabankowe są bardzo popularne. Jednak czy naprawdę warto zaciągać kredyt na raty przez internet- zwłaszcza w firmie pozabankowej?
5 zalet pożyczki na raty przez internet
            Pierwszym a zarazem najważniejszym atutem pożyczek przez internet jest brak kolejek. Klient może wnioskować o pożyczkę przez internet w dowolny dzień o dowolnej porze dnia. Do wnioskowania wystarczy sprzęt z dostępem do internetu. Klient wypełnia wniosek samodzielnie, wysyła i oczekuje na decyzję- najczęściej jest ona w 15 minut. Kolejnym atutem kredytów ratalnych przez internet jest minimum formalności- zazwyczaj wystarczą tylko dowód osobisty. Bardzo rzadko wymagany jest wyciąg z konta.  Najczęściej podstawą do weryfikacji zdolności kredytowej jest oświadczenie o dochodach- kilka rubryk w formularzu. Trzecią zaletą kredytów na raty przez internet jest ich wysoka przyznawalność. Klient starający się o kredyt w firmie pozabankowej może liczyć na mniej rygorystyczne kryteria przyznawania pożyczki ze względu na niższe kwoty. Firmy pożyczkowe akceptują każdy rodzaj dochodu- w ofercie niektórych firm pożyczkowych można znaleźć nawet pożyczkę na 500+.  W wielu firmach pożyczkowych nie jest sprawdzana historia klienta w BIK, dzięki temu z pożyczki na raty może skorzystać nawet osoba posiadająca złą historię w BIK. Ostatnią zaletą kredytów na raty w firmach pozabankowych jest możliwość wybrania nie tylko długości okresu spłacania kredytu, lecz również wysokości rat dostosowanych do budżetu domowego.  https://creditnow.pl/chwilowki-ratalne/
               Pożyczki pozabankowe na raty są bardzo dobrym sposobem na podreperowanie domowego budżetu. Należy jednak tylko pamiętać o terminach spłaty rat.